O Nas
O fundacji
To innowacyjna organizacja naukowa wspierająca współpracę naukowców i specjalistów z różnych dziedzin.
Jej celem jest ulepszanie komunikacji naukowej i uczynienie nauki dostępnej dla wszystkich. Program fundacji zakłada jednoczesne zaangażowanie w projekty edukacyjne i kampanie informacyjne, które podkreślają wpływ nauki na codzienne życie.
Co robimy
Tworzymy przestrzeń w której naukowcy z różnych dziedzin mogą współpracować, dzielić się wiedzą i razem pracować nad innowacyjnymi rozwiązaniami.
Ulepszamy sposoby komunikacji naukowej, zarówno wewnątrz wspólnoty badawczej, jak i poza nią. Chcemy, aby nauka była dostępna i zrozumiała dla wszystkich.
Wspieramy badania naukowe i innowacyjne projekty, które mogą przynieść realne zmiany
w społeczeństwie.
Poprzez programy edukacyjne i kampanie informacyjne, dążymy do tego, aby inni dostrzegali pozytywny wpływ rozwoju nauki na ich codzienne życie.
Wizja
Naszą wizją jest przyszłość, w której innowacje naukowe i technologiczne prowadzą do trwałych i pozytywnych zmian w społeczeństwie. Chcemy, aby nasza fundacja była siłą napędową, która umożliwia naukowcom wprowadzanie swoich odkryć w życie, zmieniając świat na lepsze. Aspirujemy do tego, aby stać się liderem w promowaniu interdyscyplinarnych projektów i badań.
Ambasadorzy
Prof. Jan Terelak
Ambasador
Zajmuje się głównie zagadnieniami związanymi ze stresem.
Jego głównym nurtem badań zostali objęci: lotnicy, kosmonauci,
polarnicy, żołnierze, chirurdzy oraz menadżerowie. Jest członkiem: European
Association for Aviation Psychology, International Association Appilied
Millitary Psychology, Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych oraz
Komitetu Ergonomii PAN. Jako pracownik Wojskowego Instytutu Medycyny
Lotniczej brał udział w pierwszym Polskim programie kosmicznym, gdzie
wyselekcjonował generała Mirosława Hermaszewskiego oraz prowadził badania
eksperymentalne na kosmonautach na Stacji Kosmicznej. Prowadził badania na
Antarktydzie w ramach eksperymentu naturalnego nad skutkami
psychologicznymi długotrwałej izolacji socjalnej, który dotyczył między innymi
dynamiki grupy oraz rozpadu grup zadaniowych. Jest autorem ponad 350
różnych artykułów opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych.
Prof. Karol Grela
Ambasador
Wybitny polski chemik, pełni funkcję profesora w Instytucie
Chemii Organicznej, Polskiej Akademii Nauk oraz na Wydziale Chemii
Uniwersytetu Warszawskiego. Jego badania przyczyniły się do
międzynarodowego uznania poprzez liczne publikacje i patenty. Prof. Grela jest
laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Nagrody Fundacji na rzecz Nauki
Polskiej z 2014 roku, Medalu Stanisława Kostaneckiego przyznawanego przez
Polskie Towarzystwo Chemiczne w 2016 roku, oraz otrzymał wielokrotnie
Nagrody Premiera Rządu Polskiego za osiągnięcia naukowe. Ponadto, prace
jego grupy badawczej zostały wyróżnione w kontekście Nagrody Nobla w
dziedzinie chemii za rok 2005.
Nasz zespół
Łukasz Subramanian
Prezes
Prezes fundacji oraz naukowiec, którego kariera nabierała tempa już w czasie studiów z psychologii i biologii, kiedy to otrzymał Stypendium Ministra. W tym okresie zaangażował się również w prace w firmie Neuro Device, a później uzyskał stypendium w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN). Podczas swojego doktoratu pogłębiał zainteresowania w dziedzinie psychologii, równocześnie poszerzając wiedzę na kierunku lekarskim. Jest on również autorem publikacji naukowych o międzynarodowym zasięgu. Wykształcenie w wielu różnych dziedzinach wiedzy, przyczyniło się do jego pasji do interdysplinarnych badań.
Wojciech Zwoliński
Przewodniczący rady
Wojtek Zwoliński jest naukowcem i przyszłym lekarzem. Jest autorem publikacji o międzynarodowym zasięgu, Stypendystą Ministra, laureatem Diamentowego Grantu oraz wielokrotnym zwycięzcą w konkursach o zasięgu międzynarodowym, takich jak University Physics Competition. Jako przyszły lekarzi fizyk, doskonale rozumie znaczenie interdyscyplinarności w nauce.
Marcin Dahlen
Członek rady
Starszy programista w firmie Ernst & Young. Jego umiejętności techniczne są wzbogacone zdolnością do tworzenia innowacyjnych projektów w różnych dziedzinach. Jest autorem publikacji o międzynarodowym zasięgu i aktywnie rozwija swoją karierę naukową. Jego wszechstronność i ciekawość świata, pozwalają mu patrzeć na problemy współczesnego świata z wielu perspektyw.
Brian Ndnamira
Członek zarządu
Ukończył studia Magisterskie w Bristolu gdzie równolegle pracował w Rolls-Royce Defence. Posiada wszechstronną wiedzę w zakresie automatyzacji, robotyki, programowania, optymalizacji procesów i algorytmów, druku 3D, zarządzania zespołami wielofunkcyjnymi oraz projektami (metodologia Agile). Jego ciekawość i zaangażowanie w poprawę jakości życia w krajach rozwijających się, a także zainteresowanie geopolityką, zwłaszcza w Europie Wschodniej i Afryce Wschodniej, podkreślają jego interdyscyplinarne podejście i globalne myślenie.
Kacper Malajkat
Członek zarządu
Kacper Malajkat to młody i doświadczony programista, z kilkuletnim stażem pracy. Aktualnie rozwija swoje umiejętności w zakresie technologii full-stack. Posiada umiejętności efektywnej współpracy interdysplinarnej.
Juliusz Saloni
Członek zarządu
Programista i założyciel firmy specjalizującej się w zaawansowanych rozwiązaniach chmurowych. Jego firma odnosi sukcesy w implementacji projektów dla renomowanych klientów na rynku międzynarodowym.
Jakub Gadowski
Programista
Jakub Gadowski to młody programista z kilkuletnim stażem pracy. Zdobywał doświadczenie, realizując projekty dla małych i średnich firm oraz dla instytucji państwowych. Obecnie studiuje informatykę na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie i rozwija swoje kompetencje w obszarze technologii webowych. Posiada umiejętności w zakresie UI/UX designu, grafiki komputerowej i fotografii.
Bartłomiej Nowak
Naukowiec
Obecnie doktorant Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Specjalizuje się w badaniach nad dezinformacją oraz wpływem cech osobowości na zachowania społeczne. Jego prace publikowane były w renomowanych czasopismach
naukowych, m.in. Personality and Individual Differences”, a omówienie jego badań ukazało się w „Newsweek” podkreślając znaczenie jego pracy dla zrozumienia społecznych i psychologicznych aspektów pandemii. Dwukrotnie zostało mu przyznane prestiżowe
stypendium Ministra Edukacji i Nauki w Polsce.
Michał Sękowski
Naukowiec
Jest obecnie doktorantem na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jego zainteresowania badawcze obejmują psychologię międzykulturową, społeczną i osobowości. Od 2022 roku obejmuje funkcję sekretarza Sekcji Psychologii Międzykulturowej Polskiego Towarzystwa Psychologii Społecznej. Jest autorem wielu publikacji w renomowanych czasopismach naukowych, oraz laureatem Stypendium Ministra Edukacji i Nauki.
Napisz do nas
Skontaktuj się z nami. Wspólnie możemy zmieniać przyszłość – Twoje wsparcie, pomysły i entuzjazm są dla nas nieocenione.
ul. Grójecka 68 Lok. 93
02-339, Warszawa
+48 694 326 387
Napisz do nas
hello@hydrascience.org
Pon- Pt 9:00 – 17:00
NIP: 7011167954
REGON: 526614686
Konto bankowe: 61 1020 1127 0000 1302 0410 1762
Bank: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna BIC (SWIFT): BPKOPLPWXXX