Wprost o nauce: Społeczeństwo jako kluczowy uczestnik badań podstawowych
Nasza fundacja miała zaszczyt wziąć aktywny udział w konferencji „Wprost o nauce” zorganizowanej przez magazyn Wprost. Podczas wydarzenia poruszono kluczową kwestię roli badań podstawowych. Nasz reprezentant podkreślił, że nie tylko badania podstawowe mają istotne znaczenie dla społeczeństwa, ale również, że społeczeństwo odgrywa nieocenioną rolę w ich realizacji. Współpraca między naukowcami a społeczeństwem stanowi fundament dla dalszego rozwoju nauki, co było jednym z głównych przesłań naszej wypowiedzi.
Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Wprost o nauce
Współpraca z QED: Nowy etap w badaniach nad sztuczną inteligencją
Z przyjemnością informujemy o rozpoczęciu współpracy z firmą QED, wiodącym dostawcą rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji. QED specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych algorytmów i narzędzi AI, które wspierają przedsiębiorstwa w optymalizacji procesów biznesowych oraz wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych. W ramach naszej współpracy, będziemy wspólnie realizować projekty naukowe, które przyczynią się do rozwoju praktycznych zastosowań AI zarówno w sektorze badawczym, jak i w biznesie.
Więcej informacji o firmie QED znajdziesz tutaj: QED
Coopernicus Podcast: Jak AI zmieni rolę nauki we współczesnym świecie
Nasza fundacja wzięła udział w podcast’cie organizowanym w ramach projektu Coopernicus przez Our Future Foundation. Coopernicus zajmuje się szeroko pojętymi tematami naukowymi, a nasz przedstawiciel miał okazję poruszyć kwestie związane z wpływem sztucznej inteligencji na naukę i rozwojem społeczeństwa. Dziś, dzięki AI, mamy możliwość szybszego uczenia się i efektywniejszego wykonywania pewnych zadań, co doskonale wpisuje się w misję naszej fundacji: wspieranie nowoczesnych narzędzi w nauce i edukacji.
Zapraszamy do wysłuchania podcastu: Coopernicus Podcast
Film o badaniach psychologicznych na Antarktydzie: „Syndrom Zimowników”
Z dumą informujemy, że członek naszej fundacji był zaangażowany w unikatowe badania psychologiczne przeprowadzone na Antarktydzie w latach 70. XX wieku. Badania dotyczyły izolacji w ekstremalnych warunkach, w których brak internetu czy telefonów powodowały, że zimownicy byli zdani wyłącznie na siebie. Na podstawie tych badań powstał film „Syndrom Zimowników”, który zdobył uznanie na międzynarodowych festiwalach, w tym na Festiwalu w Cannes.
Więcej o filmie: Syndrom Zimowników
Więcej informacji o pokazie na Festiwalu w Cannes: Goes to Cannes: The Antarctic Syndrome